вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone ogrodzenia drewniane szybko się zużywają oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na płot warto poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego zależy rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий